Aktuality v Hradci

Přidat aktualitu Přidat aktualitu
30. 3.

Hradec podpoří začínající pořadatele kulturních akcí novým dotačním programem

V rámci podpory rozvoje kultury v Hradci Králové vznikne nový dotační program Mikroprojekty, který je zaměřený především na začínající pořadatele drobných kulturních akcí. Žádat budou moci o finanční příspěvek z města ve výši až osm tisíc korun zjednodušenou formou. Další výhodou bude také rychlost vyřízení jejich požadavku, která bude až o polovinu kratší než u jiných dotačních titulů. Podávat žádosti navíc bude možné v průběhu celého letošního roku, první chce město přijímat už od května.

Více informací

28. 3.

U fakultní nemocnice zůstanou semafory další rok

Světelná signalizace ve Zborovské ulici na křižovatce u odbočky do fakultní nemocnice zůstane na svém místě další rok. Radní města včera schválili uzavření smlouvy se společností ELTODO, která začátkem roku 2021 provedla instalaci těchto semaforů a zajišťuje také jejich pravidelnou údržbu. Ponechání semaforů a další roční provoz vyjde na 390 tisíc korun včetně DPH.

Více informací

28. 3.

K Lesnímu hřbitovu povede od Zděné boudy nová cyklostezka

V letošním roce se chystá město Hradec Králové vybudovat novou cyklostezku od Zděné boudy až k Lesnímu hřbitovu. Cyklistům a chodcům zajistí příjemnější a především bezpečnější pohyb po vozovce. Nová stezka bude kopírovat komunikaci Hradečnici, která zůstane pouze pro motorová vozidla. Během jarních měsíců bude vypsáno výběrové řízení na zhotovitele, hotovo by pak mohlo být do konce letošního roku.

Více informací

24. 3.

Zápisy do základních škol se blíží

Zápis do prvních tříd základních škol zřizovaných městem se blíží. Uskuteční se v pátek 8. dubna od 14 do 18 hodin a v sobotu 9. dubna od 9 do 11 hodin.

Více informací

1. 3.

Pomoc v HK v souvislosti se situací na Ukrajině

Pomoc lidem zasaženým současnou situací na Ukrajině.

Více informací

28. 2.

Pozvánka na kulaté stoly ke Strategickému plánu města Hradec Králové 2040

Město Hradec Králové zve v rámci aktuálně zpracovávaného strategického plánu města do roku 2040 na jednání s veřejností, formou diskuze tzv. kulatých stolů, které proběhne 3. března od 16:00 do 18:00 v předsálí Adalbertina (Československé armády 300), kde budete mít možnost vyjádřit se ke čtyřem klíčovým oblastem budoucího rozvoje Hradce Králové.

Více informací

25. 2.

Od března zahájí provoz nová sportovní hala Pouchov

Na jaře před dvěma lety byla podepsána smlouva na vybudování tělocvičné haly Pouchov v Hradci Králové, stavba již byla kompletně dokončena a zkolaudovaná tělocvična se dnes slavnostně otevřela.

Více informací

25. 2.

Vláda schválila Program pomoci občanům Ukrajiny prchajícím před válkou

Česko pokračuje v pomoci Ukrajině. Vláda schválila Program pomoci Ukrajincům, kteří kvůli válce uprchnou do České republiky.

Více informací

24. 1.

H.Králové dá zbytek loňských rezerv na zdražení energií či opravu Benešovy třídy

Město Hradec Králové převede zůstatek finančních rezerv loňského rozpočtu v částce 74,4 milionu korun do roku 2022 a použije je například na zaplacení zdražujících energií či opravu panelákové Benešovy třídy na sídlišti Moravské Předměstí. Rozhodli o tom dnes zastupitelé města.

Více informací

24. 1.

Omezení provozu MHD od středy 26.1.2022

vzhledem k mimořádné stávající situaci bylo ve spolupráci se Statutárním městem Hradec Králové rozhodnuto o přechodu provozu městské hromadné dopravy v Hradci Králové počínaje dnem 26.1.2022 až do odvolání v pracovních dnech na režim podle ,,prázdninového" jízdního řádu, tzn. dle jízdního řádu s názvem: ,,Pracovní den - omezení dopravy MHD"

Více informací