Aktuality v Hradci

Přidat aktualitu Přidat aktualitu
26. 11.

Odstávka na matrice

Oddělení matriky (včetně pracoviště CzechPOINT), bude dne 26. 11. 2021 pro veřejnost uzavřeno. Děkujeme za pochopení.

Více informací

26. 11.

Vánoční trhy zrušeny

Na základě vládních nařízení byly zrušeny plánované vánoční trhy na Velkém náměstí v Hradci Králové, kde mělo být rozmístěno více než sedm desítek stánků, také kolotoč nebo dětské atrakce. Po celý advent byl na Velké náměstí připravován bohatý doprovodný kulturní program, který musel být vzhledem k vývoji epidemické situace také zrušen.

Více informací

26. 11.

Hlavní ulice na Novém Hradci by mohla být v průběhu prosince průjezdná

Hlavní ulice, která je páteřní komunikací mezi Roudničskou a Brněnskou ulicí na Novém Hradci Králové, prochází už od poloviny loňského roku rozsáhlou rekonstrukcí. Tato významná městská investice v oblasti dopravy za zhruba 60 milionů korun je téměř hotová, zbývají pouze dokončovací práce, zejména úpravy nezpevněných ploch nebo vysetí trávníků, které ale nemají vliv na bezpečnost provozu chodců ani vozidel. Z tohoto důvodu bude město žádat o předčasné užívání úseku mezi křižovatkami s ulicí K Cikánu a s ulicí K Biřičce. Stavební úřad by mohl o zprovoznění této části stavby rozhodnout v první polovině prosince.

Více informací

17. 11.

Společné oslavy 17. listopadu

Hradečtí vysokoškoláci společně oslaví 17. listopad svíčkovým průvodem i koncertem
Studenti Univerzity Hradec Králové a Lékařské fakulty v Hradci Králové si letos připomenou výročí událostí 17. listopadu společným programem.

Více informací

9. 11.

Řidiči, zkontrolujte si platnost průkazu

Řidiči, kterým v letošním roce končí platnost řidičských průkazů, by s výměnou neměli otálet. Klienti přicházející bez rezervace termínu jsou zatím odbavováni průběžně, ale lze očekávat větší nápor.

Více informací

9. 11.

FN HK vyhrazuje pro covidové pacienty další oddělení, omezuje některé neakutní operace

Fakultní nemocnice Hradec Králové, která v posledních týdnech eviduje nárůst pacientů s COVID-19 vyžadujících hospitalizaci, postupně otevírá další oddělení zajišťující péči o pacienty s covidovou infekcí. Současně s tím nemocnice musela mírně omezit neakutní operace, péče o akutní pacienty je samozřejmě plně zajištěna.

Více informací

8. 11. - 31. 12.

Oprava lávky u MŠ Svatojánská

Dne 8.11.2021 byly zahájeny práce na opravě lávky u MŠ Svatojánská. Práce budou prováděny za úplné uzavírky a budou dokončeny v prosinci 2021. Provoz pro pěší bude umožněn přes sousední přemostění vodoteče.

Více informací

28. 10.

Hradec Králové zve na oslavy 28. října

Také letos 28. října zažije Masarykovo náměstí oslavy Dne vzniku samostatného československého státu, které zde tradičně organizuje město.

Více informací

23. 10. - 3. 11.

Na Dušičky posílí doprava a hřbitovy budou otevřeny až do večera

Prodloužená provozní doba na městských hřbitovech i v kanceláři na tom kuklenském, zvýšený dohled strážníků i posílení městské hromadné dopravy do míst s největšími pohřebišti přinesou blížící se svátky zesnulých, tedy Dušičky. Jako vždy se totiž na přelomu října a listopadu očekává výrazně vyšší zájem veřejnosti o návštěvu míst posledního odpočinku blízkých než v jiných obdobích.

Více informací

22. 10.

Město nabídne k pronájmu byty pro rodiny s dětmi

Vedle startovacích bytů, na které město vypisuje letos na podzim výběrové řízení, se budou moci o pronájem bytů s nízkým nájmem hlásit také rodiny s dětmi. I pro ně město vypisuje výběrové řízení. K pronájmu je zatím devět bytů o větší dispozici a rozloze, a to na Gočárově třídě, v ulicích Gagarinova, Střelecká, Pod Zámečkem, Dukelská, Jungmannova a Divišova. Uchazeči musí splňovat několik podmínek, například musí být rodičem minimálně jednoho dítěte do 15 let, musí mít trvalý pobyt nebo zaměstnání v Hradci Králové a nesmí být dlužníkem města a jeho organizací. Příjem žádostí bude probíhat pouze osobně na magistrátu města Hradec Králové, a to ve dnech 3., 10. a 15. listopadu.

Více informací