Aktuality v Hradci

Přidat aktualitu Přidat aktualitu
6. 5. - 2. 12.

Noční prohlídky na BÍLÉ VĚŽI

Noční prohlídka se koná zpravidla první sobotu každého kalendářního měsíce. Poslední vstup je umožněn 60 minut před zavírací dobou. Na noční prohlídku není nutná rezervace místa.

Termíny pro rok 2023:

- 6. května 20:00-24:00
- 3. června 20:00-24:00
- 1. července 20:00-24:00
- 5. srpna 20:00-24:00
- 7. října 18:00-22:00
- 4. listopadu 18:00-22:00
- 2. prosince 18:00-22:00

Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. Na ochozu jsou umístěny dalekohledy, které fungují po vhození 10 a 20 Kč mince.

Více informací

22. 4. - 23. 4.

Velkoplošná obrazovka před ČPP arénou! Sledujte finálové zápasy z Třince společně

Chcete si i venkovní zápasy finálové série hokejového play off užít naplno přímo v Hradci Králové? Přijďte v sobotu a v neděli před ČPP arénu, kde obě utkání z Třince uvidíte na velkoplošné obrazovce! Těšit se můžete na jedinečnou atmosféru, stánky s občerstvením i doprovodný program. Akci pořádají hradecké Salonky ve spolupráci s hokejovým klubem Mountfield HK, městem Hradec Králové a Královéhradeckým krajem.

Doprovodný program před ČPP arénou v Hradci Králové začíná v 16.00, hodinu před zahájením přímého přenosu hokejového utkání.

Vstup zdarma

Více informací

19. 4.

Správce stavby stadionu upozornil město na možný posun dokončení stavby

Přibližně před dvěma lety byla podepsána smlouva na stavbu nového multifunkčního fotbalového stadionu v Hradci Králové mezi městem a sdružením stavebních firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Nyní, dva a půl měsíce před plánovaným dokončením, vyjádřil správce stavby, společnost Grinity, obavy, že se může předání stavby o několik týdnů zdržet. To by mohlo ohrozit start prvoligové sezóny FC Hradec Králové. Ačkoliv je město stavebním konsorciem ujišťováno, že vše bude dokončeno v řádném termínu, zahájilo město s klubem jednání o alternativních variantách konání prvních zápasů nadcházející sezóny.

„Jsme si vědomi toho, že situace ve stavebním oboru je velmi nestabilní a komplikovaná. Nepochybujeme, že stavbaři dělají maximum pro to, aby se vše stihlo v řádných termínech a stále věříme, že se to podaří. Nemůžeme ale upozornění našeho správce stavby brát na lehkou váhu. Pokud z jeho pohledu hrozí, že se termín dokončení stavby nedodrží, musí si především fotbalový klub připravit záložní řešení pro úvod příští sezóny, ačkoli jsme stavbaři stále ubezpečováni, že termín předání stadionu 30. června stihnou,“ říká primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová. Možností, že se stavba arény zpozdí, se také na včerejším jednání zabývalo představenstvo FC Hradec Králové. „Pokud by se mělo jednat o dvě až tři kola úvodní soutěže, nepředstavovalo by to podle FC Hradec Králové neřešitelný problém a mohli by je odehrát venku,“ doplňuje primátorka.
Práce na stavbě multifunkčního fotbalového stadionu ale i nadále pokračují. „Od správce stavby máme dokumenty, které upozorňují na možnost nedodržení plánovaného termínu dokončení stavby. Dokládají to také výstupy z posledních pravidelných kontrolních dnů na stavbě. Jejich odhad je takový, že by se stavba mohla zdržet o několik týdnů,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek. Podle správce stavby má zpoždění identifikovaných částí přímý dopad do dokončovacích prací, kolaudace a certifikace budovy, které jsou podmínkou úspěšného dokončení.
Kateřina Rohlíčková
tisková mluvčí MmHK

Více informací

13. 4.

Hradec má znovu farmářské trhy

Od 15. dubna se každou druhou sobotu od 9 do 13 hodin budou konat nové farmářské trhy na Tylově nábřeží. Pořadatelem trhů je spolek Městské trhy, z.s. a akce se koná pod záštitou města.

První trhy 15. dubna se ponesou ve znamení chovu hovězího dobytka. Představena bude farma Naše hospodářství z Osic a farmář Jakub Erler, který povypráví, jak to na jejich farmě chodí, jak pečují o zvířata. V připravené dílničce si děti budou moci vyrobit vlastní hospodářství v krabiččce a odnést si ho domů.

Těšit se můžete na širokou nabídku místních produktů, ale také na zajímavý doprovodný program pro děti. Budete moci nahlédnout do života farmářů a výrobců nebo si vyzkoušet některé zajímavé činnosti a třeba si i něco vyrobit.

Na farmářských trzích by se mělo nacházet až 30 prodejních stánků, ve kterých najdete čerstvé maso, zeleninu, pečivo, bylinky, mléčné výrobky, sladké dobroty, lokální piva a mnoho dalšího.

Více informací

12. 2.

Do Hradce míří velké kulturní a sportovní akce

Město Hradec Králové uskutečnilo během ledna pracovní jednání s více než třiceti pořadateli velkých kulturních akcí. Návštěvníky v celém letošním roce čeká pestrý program a více než pět desítek velkolepých událostí.

Více informací

9. 2.

Hradec ocení nejvýznamnější sportovce loňského roku

Jako každý rok i letos město připravuje ocenění nejvýznamnějších sportovců a osobností v oblasti sportu v Hradci Králové za rok 2022. Ceny jsou udělovány v šesti kategoriích, pro děti a mládež jde o tituly Naděje královéhradeckého sportu v jednotlivcích a kolektivech, u dospělých pak Sportovec města, Sportovní kolektiv města, Síň slávy a Trenér/Trenérka. Město v rámci letošního ročníku obdrželo více než 70 nominací od veřejnosti a sportovních klubů. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 13. března ve Filharmonii Hradec Králové.

Více informací

8. 2.

Na hradeckém Gočárově okruhu budou svítit úsporné lampy veřejného osvětlení

Na letošní rok připravuje město Hradec Králové ve spolupráci s technickými službami výměnu osvětlení na Gočárově okruhu. Stávající osvětlení nahradí 381 kusů nových LED svítidel a 21 výložníků. Rada města nyní schválila vypracování projektové dokumentace firmou Metrolux za téměř 195 tisíc korun bez DPH, dokončena by měla být v létě. Samotná výměna by pak mohla být zahájena na přelomu podzimu a zimy.

Více informací

31. 1.

Město pronajme jedenáct nových bytů na Pražské třídě

Během loňského roku byla dokončena rekonstrukce bytového domu na Pražské třídě 559, kde vzniklo jedenáct nových bytů. Právě ty město nyní nabízí k pronájmu. Výběrové řízení na nové nájemce bude probíhat do konce února, noví obyvatelé domu by se sem mohli začít stěhovat na začátku května.

Více informací

30. 1.

Město rozdává svým občanům nádoby na gastroodpad

Občané města, kteří chtějí třídit gastroodpad, tedy biologicky rozložitelný odpad z kuchyní, si budou moci zdarma vyzvednout opakovaně použitelné nádoby na jeho shromažďování v domácnosti. Zájemci je budou moci získat v průběhu prvního čtvrtletí postupně na šesti místech v různých částech města.

Více informací

16. 12.

Fortna se otevírá, dopravu v okolí čeká úleva

Od dubna letošního roku procházela významnou rekonstrukcí část centra v Hradci Králové. Křižovatka Fortna propojující ulice Ignáta Herrmanna a Komenského se přeměnila na okružní, nový vzhled získal i přilehlý dopravní terminál, kde přibyly nové autobusové zálivy. K této investiční akci se během letních měsíců připojila také oprava blízkého Moravského mostu, který dostal nový povrch i technické prvky. Dnes se pro veřejnost vše otevřelo, zatím jen v rámci předčasného užívání.

Více informací