Aktuality v Hradci

Přidat aktualitu Přidat aktualitu
11. 10.

Očkování proti covid-19 ve FNHK bez předchozí registrace

Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové ode dneška nabízí očkování proti covidu-19 bez předchozí registrace ve svém Očkovacím centru v přízemí Pavilonu interních oborů. Zároveň ukončila provoz Očkovacího centra v OC Atrium. ČTK to dnes řekl mluvčí hradecké FN Jakub Sochor. V OC Atrium v centru města zdravotníci očkovali bez předchozí registrace od 28. července 2021, podali tam více než 4500 dávek vakcín.

Více informací

8. 10.

V Labyrintu Divadla Drak se otevřela nová interaktivní rodinná výstava Továrna na utopii

Čapkovský rok vyvrcholí v Divadle Drak na podzim rodinnou interaktivní výstavou s názvem Továrna na utopii. Výstava věnovaná utopickým motivům v díle Karla Čapka volně navazuje na autorskou inscenaci R.U.R 2.0, která vznikla u příležitosti stoletého výročí uvedení legendárního Čapkova dramatu R.U.R. právě v Hradci Králové. Inscenaci uvedlo Divadlo Drak na studiové scéně v sedmi reprízách.

Více informací

4. 10. - 24. 10.

Oprava povrchu vozovky v ulici Vlčkovická

V termínu od 4.10.2021 do 24.10.2021 se bude za úplné uzavírky provádět oprava povrchu místní komunikace v ulici Vlčkovická. Jedná se o úsek mezi točnou MHD u křižovatky s ulicí Kutnohorská po odbočku k panelárně a lokalitou „Temešvár“.

Více informací

1. 10. - 13. 10.

Žádejte o dotace na podporu činnosti kulturních organizací v roce 2022

Na dotačním portálu města je od pátku 1. října 2021 otevřena dotační výzva pro podávání žádostí na činnost kulturních organizací působících ve městě Hradec Králové. Žádosti je možné podávat do středy 13. října 2021 do 17 hodin a cílem dotačního programu je podpora subjektů zabývajících se organizací soustavných a dlouhodobých kulturních a společenských aktivit, zejména jde o podporu aktivně účinkujících dětí a mládeže.

Více informací

30. 9.

Konec výluky na linkách č. 11 a 17 od čtvrtka 30. 9. 2021

Z důvodu dřívějšího ukončení uzavírky silnice mezi Malšovicemi a Malšovou Lhotou, dochází od čtvrtka 30.9.2021 u linek č. 11 a 17 k návratu na původní okružní uspořádání.

Více informací

27. 9.

Svoz jedlých olejů a tuků přímo od rodinných domů

Připomínáme občanům, kteří se zapojili do projektu Třídíme v Hradci, že použité jedlé oleje a tuky sváží Hradecké služby přímo od rodinných domů při výsypu nádob s plastem, papírem, bio odpadem nebo směsným komunálním odpadem.

Více informací

24. 9.

Poplatky za vyvážení odpadků

Poplatky za vyvážení popelnic a likvidaci odpadu zůstanou v roce 2022 ve stotisícovém Hradci Králové stejné jako letos, kdy základní platba činí 600 korun za dospělou osobu. Zachován zůstane i poloviční tarif 300 korun pro děti do 14 let a lidi nad 70 let. Děti do šesti let budou od poplatku dál osvobozeny.

Více informací

24. 9. - 26. 9.

Omezení provozu podatelny Magistrátu města

Z technických důvodů bude od 24.9. do 26.9.2021 omezen provoz podatelny Magistrátu města Hradec Králové ohledně přijímání písemností (dokumentů) od klientů úřadu.

Více informací

22. 9.

Předělání křižovatky Fortna

Hradec Králové přebuduje frekventovanou křižovatku Fortna v centru města na kruhový objezd. Nová křižovatka by měla být výrazně přehlednější a bezpečnější pro řidiče i chodce. Přestavěny budou i zastávky městské hromadné dopravy a meziměstských autobusů v sousedství křižovatky. Náklady radnice odhaduje na 63 milionů korun bez DPH, vlastní stavba by mohla začít v roce 2022.

Více informací