Aktuality v Hradci

Přidat aktualitu Přidat aktualitu
24. 1.

Hradec Králové bude hledat provozovatele služby sdílených kol za dva mil. Kč

Hradec Králové 18. ledna (ČTK) - Město Hradec Králové bude hledat provozovatele služby sdílených jízdních kol ve městě. Do projektu chce vložit nejvýše dva miliony korun. První čtvrthodina půjčení by měla být zdarma. Vítězný zájemce by pro město službu provozoval jeden rok s opcí na další dva roky, rozhodli dnes zastupitelé města.

Více informací

24. 1.

H.Králové dá zbytek loňských rezerv na zdražení energií či opravu Benešovy třídy

Město Hradec Králové převede zůstatek finančních rezerv loňského rozpočtu v částce 74,4 milionu korun do roku 2022 a použije je například na zaplacení zdražujících energií či opravu panelákové Benešovy třídy na sídlišti Moravské Předměstí. Rozhodli o tom dnes zastupitelé města.

Více informací

23. 1.

Co přináší rok 2022 do Kempu Stříbrný rybník?

Rok 2022 nezačíná pro turistický ruch zrovna nejlépe. Strašák v podobě vlny varianty Omikron zneklidňuje snad všechny provozovatele ubytovacích zařízení. Městské lesy se ale rozhodly neházet flintu do žita a plně se věnujeme přípravě na nadcházející letní sezónu.

Více informací

8. 1. - 9. 1.

Tříkrálová sbírka v Hradci Králové

Tři králové vyjdou letos opět do ulic a budou prosit o příspěvek do kasičky. V Hradci Králové je můžete potkat ve čtvrtek 6. ledna a o víkendu 8. a 9. ledna. Na mnoha místech po městě jsou až do 16. ledna k dispozici statické kasičky /mapa kasiček na www.charitahk.cz/. Tříkrálovou sbírku je možné také podpořit prostřednictvím online kasičky na www.trikralovasbirka.cz, popřípadě zasláním daru na účet 66008822/0800, VS 777955007 (VS identifikuje, že Váš dar získá Oblastní charita HK). Děkujeme Vám za podporu.

Více informací

7. 1.

Páteční odpoledne pro děti do 15 let - vstup do aquacentra za polovinu

I v letošním roce mají děti do 15 let každý pátek odpoledne vstup za polovinu v doprovodu dospělého. Akce je i pro majitele čipových hodinek. Využijte této akce a přijďte si užít spoustu zábavy v hradeckém aquacentru! V krytém plaveckém 50m bazénu se každý pátek koná večerní plavání pro širokou veřejnost, vždy od 19.45 do 22.00 hodin.

Více informací

7. 1. - 8. 1.

Dny otevřených dveří proběhnou na UHK dnes a zítra online

Připojte se na online Dny otevřených dveří, které můžete sledovat z pohodlí svého domova v pátek i v sobotu! Sledujte Talkshow, během které vám dáme hned několik důvodů, proč je studium na UHK ta nejlepší volba! V průběhu vysílání můžete také navštívit streamy fakult UHK, kde se dozvíte všechny aktuální informace k přijímačkám a ke studiu konkrétního programu.

Více informací

21. 12.

Fakultní nemocnice H.Králové začne očkovat děti proti covidu od 21. prosince

Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové začne od úterý 21. prosince očkovat vakcínou proti covidu-19 také děti ve věku od pěti do 11 let. Očkovat bude v budově Dětské kliniky FN, přístup k očkování bude na budově vyznačen, informovali dnes ČTK zástupci nemocnice. Očkování bude jen pro předem registrované, dítě musí doprovázet zákonný zástupce. Očkování dětí ve svých nemocnicích chystá také Královéhradecký kraj, od začátku roku budou vakcínu v regionu podávat dětem i pediatři.

Více informací

17. 12.

Hlavní ulice na Novém Hradci je po rekonstrukci znovu průjezdná

Od dnešního dne mohou řidiči začít opět využívat Hlavní ulici na Novém Hradci Králové, která je páteřní komunikací této části města a důležitou spojnicí s Roudničkou a Moravským Předměstím. Od poloviny loňského roku procházela rozsáhlou rekonstrukcí, která je již téměř dokončena. Zbývá dodělat vedlejší úpravy nezpevněných ploch a trávníků, které ale nemají vliv na bezpečnost dopravy. Silnice proto mohla být otevřena v rámci předčasného užívání, kompletně hotovo a zkolaudováno má být na jaře.

Více informací

17. 12.

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje dva úseky dálnice D11 Hradec Králové – Smiřice – Jaroměř

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozňuje dva úseky dálnice D11 mezi Hradcem Králové, Smiřicemi a Jaroměří. Nové dálniční úseky odvedou veškerou tranzitní dopravu z kapacitně již nedostačujících silnic I/11, I/33 a I/37. Díky tomu dojde v okolních obcích k poklesu hlukové zátěže, imisí z dopravy a výrazně se sníží také riziko dopravních nehod.

Více informací

4. 12. - 5. 12.

Vánoce oslaví také zvířata v královéhradeckém útulku

Víkend otevřených dveří se bude konat v hradeckém útulku pro opuštěná zvířata u Lesního hřbitova v Malšovicích ve dnech 4.-5. prosince 2021. Po oba dny bude pro veřejnost otevřeno od 10.00 -16.00 hod.

Více informací