Aktuality v Hradci

Přidat aktualitu Přidat aktualitu
16. 5. - 17. 5.

24. ročník ISSS proběhne 16.–17. 5. 2022 opět v královéhradeckém Aldisu

Elektronizace zdravotnictví, kyberbezpečnost, oblast eGovernmentu a mnohé další. O těchto tématech budou ve dnech 16. až 17. května 2022 v královéhradeckém Aldisu debatovat čeští politici s odborníky na 24. ročníku konference ISSS, jedné z největších akcí svého druhu ve střední a východní Evropě. Generálním partnerem je opět Česká spořitelna.

Více informací

14. 5.

Žádejte o dotace na činnost a provoz sportovních organizací 2022/2023

Odbor kultury, sportu a cestovního ruchu informuje zájemce o dotace v oblasti sportu, že na základě schváleného dotačního programu na podporu sportu mohou do 25.05.2022 do 17.00 hod. podávat žádosti o dotace na činnost a provoz sportovních organizací 2022/2023

Více informací

12. 5.

Klicperovo divadlo v Hradci Králové uvede v sezoně 2022/2023 šest premiér

Hradec Králové 11. května (ČTK) - Klicperovo divadlo v Hradci Králové v sezoně 2022/2023 nabídne šest premiér. První premiérou bude adaptace románu Hermanna Brocha Očarování v režii Ondřeje Štefaňáka, kterou divadlo uvede 8. října ve Studiu Beseda. Půjde o světovou premiéru, informovali dnes ČTK zástupci divadla. V uplynulé sezoně 2021/2022 uvedlo Klicperovo divadlo osm premiér, poslední byla 20. dubna antická tragédie Orestés v režii Jakuba Nvoty.

Více informací

11. 5.

Muzejní noc a jízda parního vlaku Turnov - Hradec Králové - Jaroměř

Tradiční muzejní noc letos proběhne 27. května od 17 hodin ve Výtopně Jaroměř. Opět dorazí parní vlak, který po 10. hodině vyrazí z Turnova přes Jičín do Hradce Králové. Z Hradce bude po půl páté pokračovat do Jaroměře. Můžete se těšit na předváděcí jízdy lokomotiv, rozsvěcení návěstidel a netradiční večerní prohlídku muzea s dobrovolným vstupným. Nebude chybět ani občerstvení.

Více informací

20. 4.

Nový výdejní box knihovny města Hradce Králové

Knihovna města Hradce Králové připravila novou službu - odložení do boxu.

Více informací

19. 4.

Lineup Rock for People se rozrůstá, vedle Green Day a dalších headlinerů vystoupí nově oznámení Enter Shikari, Highly Suspect, Daughtry nebo Holly Humberstone

Už takhle velmi nabitý lineup Rock for People festivalu se rozrostl o další zvučná jména. Pořadatelé po velikonoční nadílce přicházejí s nadílkou hudební v podobě 24 nově oznámených zahraničních hvězd. Vedle headlinerů Green Day, Biffy Clyro, Fall Out Boy a Royal Blood vystoupí 15.-18. června v Hradci Králové například jedna z nejlepších živých kapel současnosti, electro-hardcoreoví Enter Shikari, američtí rockeři Daughtry a Highly Suspect nebo britská vycházející hvězda Holly Humberstone s letošní výhrou ceny kritiků na BRIT Awards....

Více informací

15. 4.

Národní sportovní agentura zastavuje řízení o dotaci na stadion, město Hradec Králové se chystá bránit

Město Hradec Králové obdrželo během včerejšího pozdního odpoledne do datové schránky usnesení Národní sportovní agentury (NSA) o zastavení řízení ohledně dotace na multifunkční fotbalový stadion. V dopise agentura zmiňuje, že poskytnutí dotace by představovalo veřejnou podporu podle práva Evropské unie, která není slučitelná s jejím vnitřním trhem. Město s výtkami a závěrem NSA nesouhlasí a zvažuje další právní kroky.

Více informací

11. 4.

Jarní výsadby stromů pokračují

TECHNICKÉ SLUŽBY HRADEC KRÁLOVÉ do konce dubna vysadí 91 ks vzrostlých stromů na celém území města.

Více informací

10. 4.

V Hradci Králové vzniká PlayStation Park Horizon

V areálu hradeckého Parku 360, známého především jako místo konání tradičního festivalu Rock for People, vzniká nový, hektarový přírodní park. Díky spolupráci Parku 360 s českým zastoupením značky PlayStation park ponese právě její název, a to ve spojení s nedávno vydaným herním titulem Horizon Forbidden West.

Více informací

9. 4.

Hradec ocenil své sportovce, sportovcem roku se stal střelec Kostelecký

Město Hradec Králové ocenilo během včerejšího slavnostního večera nejúspěšnější sportovce a sportovní kolektivy v kategoriích mládeže a dospělých za sportovní výsledky z let 2020 a 2021. Patronkou letošního ročníku ankety byla olympijská vítězka v tenisové čtyřhře Kateřina Siniaková. Sportovcem roku se stal střelec David Kostelecký, ve sportovních kolektivech pak první místo obsadil hokejový A tým hradeckého Mountfieldu. Do síně slávy byla uvedena cvičitelka Hana Procházková.

Více informací