Aktuality v Hradci

Přidat aktualitu Přidat aktualitu
28. 3.

U fakultní nemocnice zůstanou semafory další rok

Světelná signalizace ve Zborovské ulici na křižovatce u odbočky do fakultní nemocnice zůstane na svém místě další rok. Radní města včera schválili uzavření smlouvy se společností ELTODO, která začátkem roku 2021 provedla instalaci těchto semaforů a zajišťuje také jejich pravidelnou údržbu. Ponechání semaforů a další roční provoz vyjde na 390 tisíc korun včetně DPH.

Více informací

28. 3.

K Lesnímu hřbitovu povede od Zděné boudy nová cyklostezka

V letošním roce se chystá město Hradec Králové vybudovat novou cyklostezku od Zděné boudy až k Lesnímu hřbitovu. Cyklistům a chodcům zajistí příjemnější a především bezpečnější pohyb po vozovce. Nová stezka bude kopírovat komunikaci Hradečnici, která zůstane pouze pro motorová vozidla. Během jarních měsíců bude vypsáno výběrové řízení na zhotovitele, hotovo by pak mohlo být do konce letošního roku.

Více informací

24. 3.

Zápisy do základních škol se blíží

Zápis do prvních tříd základních škol zřizovaných městem se blíží. Uskuteční se v pátek 8. dubna od 14 do 18 hodin a v sobotu 9. dubna od 9 do 11 hodin.

Více informací

1. 3.

Pomoc v HK v souvislosti se situací na Ukrajině

Pomoc lidem zasaženým současnou situací na Ukrajině.

Více informací

28. 2.

Pozvánka na kulaté stoly ke Strategickému plánu města Hradec Králové 2040

Město Hradec Králové zve v rámci aktuálně zpracovávaného strategického plánu města do roku 2040 na jednání s veřejností, formou diskuze tzv. kulatých stolů, které proběhne 3. března od 16:00 do 18:00 v předsálí Adalbertina (Československé armády 300), kde budete mít možnost vyjádřit se ke čtyřem klíčovým oblastem budoucího rozvoje Hradce Králové.

Více informací

25. 2.

Od března zahájí provoz nová sportovní hala Pouchov

Na jaře před dvěma lety byla podepsána smlouva na vybudování tělocvičné haly Pouchov v Hradci Králové, stavba již byla kompletně dokončena a zkolaudovaná tělocvična se dnes slavnostně otevřela.

Více informací

25. 2.

Vláda schválila Program pomoci občanům Ukrajiny prchajícím před válkou

Česko pokračuje v pomoci Ukrajině. Vláda schválila Program pomoci Ukrajincům, kteří kvůli válce uprchnou do České republiky.

Více informací

24. 1.

Lékařská fakulta v Hradci Králové spouští projekt Hledá se lékař

Cílem projektu Lékařské fakulty v Hradci Králové s názvem Hledá se lékař je upozornit na nedostatek lékařů a lékařek v České republice a zároveň motivovat studenty a studentky k tomu, aby si zvolili medicínu jako svůj studijní obor a budoucí povolání.

Více informací

24. 1.

Hradec Králové bude hledat provozovatele služby sdílených kol za dva mil. Kč

Hradec Králové 18. ledna (ČTK) - Město Hradec Králové bude hledat provozovatele služby sdílených jízdních kol ve městě. Do projektu chce vložit nejvýše dva miliony korun. První čtvrthodina půjčení by měla být zdarma. Vítězný zájemce by pro město službu provozoval jeden rok s opcí na další dva roky, rozhodli dnes zastupitelé města.

Více informací

24. 1.

H.Králové dá zbytek loňských rezerv na zdražení energií či opravu Benešovy třídy

Město Hradec Králové převede zůstatek finančních rezerv loňského rozpočtu v částce 74,4 milionu korun do roku 2022 a použije je například na zaplacení zdražujících energií či opravu panelákové Benešovy třídy na sídlišti Moravské Předměstí. Rozhodli o tom dnes zastupitelé města.

Více informací