Aktuality v Hradci

Přidat aktualitu Přidat aktualitu
9. 9.

Podzimní mobilní svozy odpadu odstartují už tuto sobotu

Nemáte možnost odvozu nadměrného či nebezpečného odpadu do sběrného dvora? Využijte mobilní svozy, při kterých přijedou Hradecké služby rovnou k vám. Podzimní mobilní svozy odpadu začínají 10. září, odpad bude až do 8. října postupně odvážen z 92 stanovišť ve všech částech města.

Více informací

8. 9.

Přijďte se podívat na stavbu nového fotbalového stadionu (11.9.)

Chcete se podívat z blízkosti, jak vypadá stavba nové multifunkční arény v Hradci Králové? Šanci budete mít v neděli 11. září, kdy se na stavbě stadionu bude od 13.30 do 18 hodin konat den otevřených dveří. Přístup bude umožněn od bývalého hlavního vchodu.

Více informací

7. 9.

Hradec Králové je o krok blíže k pořádání závodu Ironman

Příznivci vytrvalostních sportů mohou dále snít svůj sen o tom, že legendární triatlonový závod IRONMAN se bude konat i ve východočeské metropoli. Zastupitelé Hradce Králové na svém jednání na konci srpna schválili znění memoranda o spolupráci na této mezinárodní sportovní události, první zářijový den pak byla dohoda podepsána primátorem Alexandrem Hrabálkem a Romanem Šinkovským, ředitelem společnosti Sportvisio, která by měla závod ve městě na soutoku Labe a Orlice spolupořádat v srpnu příštího roku.

Více informací

7. 9.

Město připravuje opravy podchodu na třídě Karla IV.

Vkusný, čistý a funkční, tak charakterizuje chystaný vzhled podchodu na třídě Karla IV. v Hradci Králové ideová studie.

Více informací

6. 9.

Začala generální oprava železného mostu Bailey Bridge

Stavbaři se začátkem září pustili do generální opravy železného mostu Bailey Bridge na Slezském Předměstí v Hradci Králové. Konstrukce mostu bude rozebrána a převezena do dílen, kde bude provedena nová antikorozní úprava a sanace opěr.

Více informací

27. 7.

Od srpna bude dočasně přerušen provoz hradeckých linek MHD číslo 4 a 8

S ohledem na nedostatek řidičů MHD muselo město spolu s Dopravním podnikem města Hradce Králové dočasně přerušit provoz dvou vybraných hradeckých linek č. 4 a 8. Linky nebudou jezdit od začátku do konce měsíce srpna.

Více informací

25. 7.

Oprava chodníku v ulici U Hřiště v Březhradu

Technické služby Hradec Králové budou v termínu od 25. 7. 2022 opravovat chodník v ul. U Hřiště v Březhradu v úseku mezi ulicemi Obvodní – U Lesíka. Chodník pro pěší bude po dobu prací uzavřen. Přístup k bytovým domům bude umožněn. Po dobu stavby využijte protilehlý chodník. Předpoklad ukončení prací je září 2022.

Více informací

24. 7.

Výstraha ČHMÚ: Nebezpečí požárů

Je v platnosti výstraha před požáry. Od 24.7.2022 10:23 do odvolání.

Více informací

20. 7.

Uzavření veřejného WC v Šimkových sadech

Důvodem uzavření je vandalské poškození elektroinstalace a dalšího zařízení WC o víkendu 16.-17. 7. 2022. Zničen byl elektronický zámek včetně části kabeláže, ventilátor a další vybavení. Celý vnitřní prostor byl znečištěn odpadky. Doba odstávky bude závislá na dodávce nové elektroniky.

Více informací

16. 5.

Na Nábřeží řemeslníků za sklářem i tancem

Slavnost Nábřeží řemeslníků se letos vrací ke svému tradičnímu květnovému termínu a poprvé bude tato akce dvoudenní.

Více informací