Aktuality v Hradci

Přidat aktualitu Přidat aktualitu
13. 4.

Hradec má znovu farmářské trhy

Od 15. dubna se každou druhou sobotu od 9 do 13 hodin budou konat nové farmářské trhy na Tylově nábřeží. Pořadatelem trhů je spolek Městské trhy, z.s. a akce se koná pod záštitou města.

První trhy 15. dubna se ponesou ve znamení chovu hovězího dobytka. Představena bude farma Naše hospodářství z Osic a farmář Jakub Erler, který povypráví, jak to na jejich farmě chodí, jak pečují o zvířata. V připravené dílničce si děti budou moci vyrobit vlastní hospodářství v krabiččce a odnést si ho domů.

Těšit se můžete na širokou nabídku místních produktů, ale také na zajímavý doprovodný program pro děti. Budete moci nahlédnout do života farmářů a výrobců nebo si vyzkoušet některé zajímavé činnosti a třeba si i něco vyrobit.

Na farmářských trzích by se mělo nacházet až 30 prodejních stánků, ve kterých najdete čerstvé maso, zeleninu, pečivo, bylinky, mléčné výrobky, sladké dobroty, lokální piva a mnoho dalšího.

Více informací

12. 2.

Do Hradce míří velké kulturní a sportovní akce

Město Hradec Králové uskutečnilo během ledna pracovní jednání s více než třiceti pořadateli velkých kulturních akcí. Návštěvníky v celém letošním roce čeká pestrý program a více než pět desítek velkolepých událostí.

Více informací

9. 2.

Hradec ocení nejvýznamnější sportovce loňského roku

Jako každý rok i letos město připravuje ocenění nejvýznamnějších sportovců a osobností v oblasti sportu v Hradci Králové za rok 2022. Ceny jsou udělovány v šesti kategoriích, pro děti a mládež jde o tituly Naděje královéhradeckého sportu v jednotlivcích a kolektivech, u dospělých pak Sportovec města, Sportovní kolektiv města, Síň slávy a Trenér/Trenérka. Město v rámci letošního ročníku obdrželo více než 70 nominací od veřejnosti a sportovních klubů. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 13. března ve Filharmonii Hradec Králové.

Více informací

8. 2.

Na hradeckém Gočárově okruhu budou svítit úsporné lampy veřejného osvětlení

Na letošní rok připravuje město Hradec Králové ve spolupráci s technickými službami výměnu osvětlení na Gočárově okruhu. Stávající osvětlení nahradí 381 kusů nových LED svítidel a 21 výložníků. Rada města nyní schválila vypracování projektové dokumentace firmou Metrolux za téměř 195 tisíc korun bez DPH, dokončena by měla být v létě. Samotná výměna by pak mohla být zahájena na přelomu podzimu a zimy.

Více informací

31. 1.

Město pronajme jedenáct nových bytů na Pražské třídě

Během loňského roku byla dokončena rekonstrukce bytového domu na Pražské třídě 559, kde vzniklo jedenáct nových bytů. Právě ty město nyní nabízí k pronájmu. Výběrové řízení na nové nájemce bude probíhat do konce února, noví obyvatelé domu by se sem mohli začít stěhovat na začátku května.

Více informací

30. 1.

Město rozdává svým občanům nádoby na gastroodpad

Občané města, kteří chtějí třídit gastroodpad, tedy biologicky rozložitelný odpad z kuchyní, si budou moci zdarma vyzvednout opakovaně použitelné nádoby na jeho shromažďování v domácnosti. Zájemci je budou moci získat v průběhu prvního čtvrtletí postupně na šesti místech v různých částech města.

Více informací

16. 12.

Fortna se otevírá, dopravu v okolí čeká úleva

Od dubna letošního roku procházela významnou rekonstrukcí část centra v Hradci Králové. Křižovatka Fortna propojující ulice Ignáta Herrmanna a Komenského se přeměnila na okružní, nový vzhled získal i přilehlý dopravní terminál, kde přibyly nové autobusové zálivy. K této investiční akci se během letních měsíců připojila také oprava blízkého Moravského mostu, který dostal nový povrch i technické prvky. Dnes se pro veřejnost vše otevřelo, zatím jen v rámci předčasného užívání.

Více informací

16. 12.

Vodné a stočné v Hradci Králové a okolí v roce 2023

Společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. (VAK HK) oznámila svým odběratelům cenu za dodávky pitné a užitkové vody a za odvádění odpadních vod pro rok 2023. Představenstvo společnosti stanovilo cenu pohyblivé složky vodného a stočného od 1. 1. 2023 na 113,41 Kč/m3 včetně 10% sazby DPH.

Více informací

14. 12.

Hradec Králové plánuje v příštím roce investovat více než půl miliardy korun

Největší investiční akcí Hradce Králové bude v příštím roce dokončení multifunkčního fotbalového stadionu. Náklady na dostavbu nové arény budou tvořit zhruba polovinu kapitálových výdajů města, které jsou plánované ve výši 526 milionů korun. S touto částkou počítá rozpočet Hradce Králové na rok 2023, který včera na svém zasedání schválili zastupitelé.

Více informací

8. 12.

Rezidenti o parkování během adventu nepřijdou

Letos poprvé se vánoční trhy v Hradci Králové uskuteční na Velkém náměstí namísto Masarykova. Probíhat budou od 9. do 23. prosince, doplňovat je bude bohatý kulturní program i zážitkový prostor pro děti a rodiče. Spolu s trhy bude na Velkém náměstí omezeno parkování pro hosty, rezidenti o svá místa v uličkách v blízkosti náměstí nepřijdou. Návštěvníci budou moci k parkování využívat nedaleké parkovací domy či plochy. K dispozici bude také autobusová zelená linka, která bude pro všechny cestující na náměstí zajíždět zdarma.

Více informací