Tajné zprávy

Út 2. 5. - Čt 29. 6.
Výstava

František Teichmann se po pěti letech znovu představuje v Hradci Králové novým souborem obrazů z let 2020 – 2023. Opět rozehrává malířskou hru mezi realitou a abstrakcí, jen je více rozkročen od temných témat historie až po veselé příhody z cest po světě. Obraz pro něj zůstává radostným dobrodružstvím i vášní spojenou s imaginací a humorem.

„Každá situace, každý námět v sobě nese kód, chcete-li šifru, ke které se snažím najít klíč. Nechám ji zhmotnit do obrazu a nabízím divákovi, aby si lámal hlavu spolu se mnou. Cílem ale není něco konkrétního rozlousknout. Moje interpretace je jen jedna z mnoha možných,“ říká ke své výstavě v PETROF Gallery.

Nechte se inspirovat uměním, v kulturním a obchodním centru PETROF Gallery to jde samo!

František Teichmann

Dětství prožil v Horním Třešňovci u Lanškrouna. Výtvarným aktivitám se věnuje od dětství. Vystudoval učitelství výtvarné výchovy, biologie a zeměpisu na Univerzitě Hradec Králové. Samostatně vystavuje od roku 1999. Věnuje se velkoformátové akrylové malbě na plátno, vědecké ilustraci, ilustraci i grafice. Žije a pracuje v Lanškrouně a Horní Čermné. Ve volném čase se věnuje cestování, žurnalistice a horolezectví.
Kategorie Kultura
Lokalita Nový Hradec Králové